14.03.2020 wiosenne spotkanie z Jakubem Żakiem

Wiosenne spotkanie z podróżnikiem Jakubem Żakiem

SOB., 14 MAR O 16:00

 

Serdecznie zapraszamy 14 marca 2020 roku na wiosenne spotkanie z Jakubem Żakiem.
Jakub jest muzykiem i podróżnikiem, który pieszo przemierza świat. W 2015 roku drogą św. Jakuba (Camino de Santiago) wyruszył pieszo ze swojego domu w Jaworniku Polskim do Santiago de Compostela. Teraz planuje wyjazd do Japonii i samotny marsz, który ma potrwać szesnaście miesięcy, a jego finałem znów ma być… katedra w północno-zachodniej Hiszpanii.
Na co dzień zajmuje się głównie muzyką, gra na gitarze klasycznej. To właśnie z nią przeszedł Drogę św. Jakuba, co jak wspomina, ułatwiło mu kontakt z ludźmi spotykanymi po drodze. Bo to właśnie ludzie są dla niego najważniejsi. Chce ich poznawać, obcować z ich kulturą i zwyczajami. W ramach przygotowań do podróży dużo gra i koncertuje, właśnie dla ludzi. Chce osobiście pokazać przepiękne zdjęcia i opowiedzieć o sobie, o swoich podróżach, tych odbytych i planowanych. Jego celem nie są tylko podróże.
Ma w planach założenie fundacji wspomagającej młodych ludzi, którzy na co dzień zmagają się z rożnymi chorobami natury psychicznej. Sam zmaga się z taką chorobą od wielu lat, w związku z tym doskonale wie jak ważne jest wsparcie innych i wiara we własne siły. Swoim życiem daje świadectwo, że mimo przeciwności można zdobywać „świat”.
„Nie każdy musi od razu wyruszać na Szlak Św. Jakuba, ale każdy powinien wyruszyć w swoją drogę, w sercu.”
Spotkanie odbędzie się 14 marca 2020 roku o godzinie 16.00 w Gminnym Klubie w Dołujach przy ul. Żubrzej 7

Translate »